Spänne

224424

BÄLTESPÄNNE, silver, 1900-talets andra hälft, sydvästra USA, infattade turkoser, oval form, punsad och pålödd dekor av granulat och stiliserade fjädrar, längd ca 9 cm, vikt ca 92 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 8

Spänne

Budhistorik (14 bud)
1195017
1 600
1194339
1194339
1 300
1193430
1192674

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.