Brosch Ring Zuni

224409

BROSCH, RING, 1900-talet mitt, sydvästra USA, Zuni, silver, infattade turkoser, solstrålemönster, längd ca 10 cm, ringsstorlek ca 20 mm, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver/infattade turkoser, skruvsystem, höjd ca 6,5 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 7

Brosch Ring Zuni

Budhistorik (28 bud)
1195683
1195681
3 800
1195674
3 600
1195680
3 600
1195674
3 400

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.