Armband

224297

ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Navajo/Zuni, silver, genombruten skena med pålödd dekor med infattade turkoser, innermått ca 5,5 cm, totalvikt ca 95 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 7

Armband

Budhistorik (11 bud)
1195795
1 600
1195807
1195795
1 400
1195790
1 300
1195789

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.