Armband

224296

ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Zuni, silver, genombruten skena med pålödd dekor med infattade turkoser, innermått ca 6 cm, totalvikt ca 92 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Några stenar med sprickor

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 8

Armband

Budhistorik (26 bud)
1195747
3 800
1195743
3 600
1195743
3 200
1195744
1195743
2 600

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.