Armband

224294

ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Navajo, silver, infattade turkoser, pålödd och filad dekor, innermått ca 5,5 cm, vikt ca 92 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 8

Armband

Budhistorik (28 bud)
1194964
4 600
1194966
4 600
1194964
4 400
1194965
4 200
1194964

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.