Armband

224009

ARMBAND, 1900-talets mitt/andra hälft, sydvästra USA, Navajo, silver, genombruten skena med delvis punsad dekor av stiliserat bladverk med infattad turkos, innermått ca 6 cm, totalvikt ca 60 g
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Guld/Smycken, Etnografica

Monter 7

Armband

Budhistorik (23 bud)
1194749
2 800
1194746
2 600
1194743
2 400
1194710
1194710
1 700

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.