Oljemålning Borstel

223012

BORSTEL, Reginald Arthur (australisk, 1875-1922), Fyrmastade skonerten "Makaweli", signerad och daterad R.A. Borstel 1912, olja på pannå, 45x60,5 cm

Ytsmuts, smärre skador

Nautica/Technica

Rum 11

Oljemålning Borstel

Budhistorik (10 bud)
1211397
1 900
1211520
1 800
1211397
1211264
1 400
1210423
1 300

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.