Kunisada träsnitt

221585

KUNISADA II (1823-80): Eight Views of Lake Biwa: Evening glow at Seta, triptyk, signerad Baichôrô Kunisada ga/Nidai-me Kunisada ga/Ichiyusai Kunisada ga, utgivare Tsuto-ya Kichizu, träsnitt, 35x73 cm

Lagningar, ej examinerade ur ramen

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 14

Kunisada träsnitt
Budhistorik (13 bud)
1200078
1 900
1200073
1 800
1200077
1 800
1200073
1 700
1200069
1 600

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.