Kunisada I träsnitt

221555

KUNISADA, Utagawa (1786-1864): (2) Kabuki actor Iwai Hanshiro V as Kohina and Bando Mitsugoro III as Inenoya Hanbei, signerad Kunisada ga, utgivare Tsutaya Juzaburo, 35,5x46 cm; oramade i passpartout

Något slitage, två blad av triptyk

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Rum 1

Kunisada I träsnitt
Budhistorik (12 bud)
1200050
1198574
1200049
1198574
850
1200048

Slutpris SEK:
107 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.