Kunisada träsnitt

221522

KUNISADA, Utagawa (1786-1864): (2) Sumo brottare, signerade Kunisada ga, ca 34x23,5 cm vardera

Veck, slitage, lagningar, ej examinerade ur ram

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Fack 13

Kunisada träsnitt

Budhistorik (14 bud)
1199767
1 700
1199458
1 600
1198571
1199457
1 400
1198571
1 300

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.