Narvalstand

221336

NARVALSTAND, längd 170 cm
Proveniens, insamlad före mitten av 1900-talet av gruvdirektören på Ivigtût, Grönland

Liten skada på spetsen

Etnografica

Rum 3

Narvalstand

Budhistorik (14 bud)
1196922
13 500
1196926
13 500
1196922
13 000
1196924
12 500
1196922
12 000

Slutpris SEK:
13 500
1 319 EUR, 1 543 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.