Grönländsk paddel

221332

PADDEL, Grönland, inuitarbete, trä och ben, längd 202 cm
Proveniens, insamlad i mitten av 1900-talet av gruvdirektören på Ivigtût, Grönland

Etnografica

Rum 3

Grönländsk paddel

Budhistorik (22 bud)
1196921
1196920
1196920
1 900
1196809
1 800
1196809
1 700

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.