Matta

221318

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 129x164 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Flertal mindre brännmärken, reducerad kortsida, mindre färgblödningar, mindre lagningar, fläckar efter husdjur, en sida blekt

Mattor/Textilier, Etnografica

Matta

Budhistorik (46 bud)
1196015
12 000
1196014
11 500
1196011
11 000
1196007
10 500
1196001
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 172 EUR, 1 372 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.