Matta

221315

MATTA, sydvästra USA/Mexico, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 127x192 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Slitage, lagningar, fläckar, senare fransar

Mattor/Textilier, Äldre och antika mattor, Etnografica

Matta

Budhistorik (25 bud)
1195285
5 800
1195279
5 600
1195276
5 400
1195278
5 200
1195276
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.