Matta

221314

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 90x145 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Slitage, smärre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (10 bud)
1195895
1 600
1195893
1192634
1 400
1195892
1 300
1192634

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.