Matta

221312

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/bomull, eyedazzler, ca 144x183 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Lagningar, färgblödning

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (23 bud)
1195792
6 000
1195796
5 800
1195792
5 200
1194773
5 000
1194773
4 600

Slutpris SEK:
6 000
586 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.