Matta

221311

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 113x195 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Lagningar, slitage, fläckar, monterad för vägghängning

Mattor/Textilier, Etnografica

Matta

Budhistorik (19 bud)
1195541
4 400
1191016
4 200
1191016
1195539
3 800
1191016
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.