Matta

221308

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, Chiefs Blanket fas 3-mönster, ca 117x120 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Lagningar, skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (22 bud)
1195625
7 000
1195618
6 800
1195618
6 400
1195620
6 200
1195618
6 000

Slutpris SEK:
7 000
684 EUR, 800 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.