Matta

221307

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävnad, ull/ull, ca 111x164 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, slitage, färgblödningar, fläckar, lagningar, påbörjade reparationsarbeten

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (24 bud)
1196005
1 800
1196000
1 700
1196004
1 700
1196000
1 600
1195998

Slutpris SEK:
1 800
176 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.