Matta

221306

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 120x194 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Smärre slitage

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (33 bud)
1195355
7 600
1195351
7 400
1195341
7 200
1195346
7 200
1195341
7 000

Slutpris SEK:
7 600
743 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.