Matta

221304

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 103x208 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Smärre skador, fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (9 bud)
1195828
1195825
1 300
1195823
1195818
1195814

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.