Matta

221303

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 92x161 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (15 bud)
1195595
1195591
2 800
1195586
2 600
1195580
2 400
1195583
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.