Matta

221302

MATTA, sydvästra USA, Navajo, sannolikt JB Moore Crystal, vävd, ca 111x202 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Smärre fläckar, smärre lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (26 bud)
1195304
6 600
1195317
6 400
1195304
6 200
1195257
6 000
1194840
5 800

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.