Matta

221299

MATTA, 1900-talets mitt, sydvästra USA, Navajo, vävd, optiskt mönster, ca 85x142 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Smärre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (34 bud)
1194785
6 800
1194779
6 600
1194774
6 400
1194770
6 200
1194769
6 000

Slutpris SEK:
6 800
664 EUR, 777 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.