Matta

221297

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 142x227 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Lagning, smärre färgfläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (3 bud)

1195102
1195100
3 600
1191136

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.