Matta

221295

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävnad, mönster med stiliserad majsplanta, bård med valero-stjärnor, ull/ull, ca 122x185 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Smärre skador, fläckar, blekt

Mattor/Textilier, Etnografica

Matta

Budhistorik (18 bud)
1196149
1196147
3 800
1196148
3 600
1196147
3 400
1196142
3 200

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.