Matta

221294

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/bomull, ca 81-95x147 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Ojämnt format, skador, smärre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (10 bud)
1195650
700
1195652
650
1195650
600
1195626
550
1195649
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.