Rotkorgar

221290

KORGAR, 2 st, sydvästra USA, rotarbeten med geometriska mönster, diameter 31 resp 37 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, fläckar

Etnografica

Monter 8

Rotkorgar

Budhistorik (7 bud)
1195456
2 400
1194695
1194695
1195455
1194695

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.