Matta

221289

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 111x189 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, påbörjade reparationsarbeten

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (12 bud)
1194862
1 600
1191327
1191327
1 400
1194860
1 300
1191327

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.