Matta

221288

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 127x226 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (12 bud)
1196013
1196010
2 800
1196009
2 400
1196008
1195965

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.