Matta

221287

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, eyedazzler, ull/ull, ca 104x171 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, lagningar, smärre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (12 bud)
1195920
1195914
850
1195885
1195884
750
1195862
700

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.