Matta

221285

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 105x188 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Slitage, färgblödning, lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (12 bud)
1195305
1195530
1195305
2 800
1195526
2 800
1195305
2 600

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.