Matta

221283

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 115x181 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Smärre slitage, midre lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (27 bud)
1195732
5 000
1195728
4 800
1195731
4 800
1195728
4 600
1195722
4 400

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.