Matta

221280

MATTA, sydvästra USA, Navajo, sannolikt JB Moore Crystal, vävd, ull/ull, ca 147x201 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Slitage, lagningar, smärre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (13 bud)
1195091
1195090
3 800
1195089
3 600
1194967
2 400
1192657

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.