Matta

221278

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 131x237 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Mindre färgblödningar, mindre fläckar, mindre skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (15 bud)
1195064
4 600
1195060
4 400
1195060
1195059
3 400
1194275
3 200

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.