Matta

221273

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 146x196 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Långsida kortad, färgblödningar, fläckar, lagning, skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (15 bud)
1194829
3 800
1195195
3 600
1194829
3 400
1195185
3 200
1194829

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.