Matta

221272

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 100x157 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Färgblödningar, skador/hål, mindre fläckar, påbörjade reparationsarbeten

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (26 bud)
1194828
2 600
1193980
2 400
1194827
2 400
1193980
1192810

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.