Matta

221271

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 128x248 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, färgblödning, lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (16 bud)
1195827
6 600
1195826
6 400
1194849
6 200
1195820
6 200
1194849
5 200

Slutpris SEK:
6 600
645 EUR, 754 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.