Matta

221270

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, eyedazzler, ull/ull, ca 133x178 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Kanter med sllitage, färgblödning, lagningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (9 bud)
1195750
3 800
1191911
3 600
1191911
1 900
1192676
1 800
1191911

Slutpris SEK:
3 800
371 EUR, 434 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.