Matta

221266

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, eyedazzler, ca 119x175 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Kortsidor med skador, slitage, hål, fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (9 bud)
1195549
1 600
1195556
1195549
1 400
1194014
1 300
1194014

Slutpris SEK:
1 600
156 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.