Matta

221265

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 106x174 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, smärre färgblödningar, skador, påbörjade reparationsarbeten

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (26 bud)
1196118
2 400
1196116
1196114
1196114
1 900
1196115
1 800

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.