Matta

221262

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ ull, eyedazzler, ca 170x244 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, hål, färgblödningar, lagningar, fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (13 bud)
1195906
5 200
1195865
5 000
1195905
4 800
1195865
4 600
1195889
4 400

Slutpris SEK:
5 200
508 EUR, 594 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.