Matta

221261

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, ca 80x146 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Mindre skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (17 bud)
1195236
5 600
1195246
5 400
1195236
5 200
1195243
5 000
1195236
4 600

Slutpris SEK:
5 600
547 EUR, 640 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.