Matta

221260

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ca 136x195 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, lagningar, revor, slitage, påbörjade reparationsarbeten

Ändringar/tillägg
Påbörjade reparationsarbeten

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (21 bud)
1195500
7 600
1195502
7 400
1195500
7 000
1195501
6 800
1195500
6 600

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.