Matta

221258

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, Chief´s blanket fas 3-mönster, ca 162x143 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, hål, skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (31 bud)
1195353
7 400
1195357
7 400
1195353
7 200
1195352
7 000
1195350
6 800

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.