Matta

221258

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, Chief´s blanket fas 3-mönster, ca 162x143 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, hål, skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (31 bud)
1195353
7 400
1195357
7 400
1195353
7 200
1195352
7 000
1195350
6 800

Slutpris SEK:
7 400
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer