Matta

221256

MATTA, sydvästra USA, Navajo, ull/ull, ca 89x143 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, fläckar, påbörjade reparationer

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (10 bud)
1195770
1 400
1196067
1 300
1195770
900
1196053
850
1195770

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer