Matta

221256

MATTA, sydvästra USA, Navajo, ull/ull, ca 89x143 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, fläckar, påbörjade reparationer

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (10 bud)
1195770
1 400
1196067
1 300
1195770
900
1196053
850
1195770

Slutpris SEK:
1 400
137 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.