Matta

221255

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, storm-mönster, ca 78x144 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Mindre fläckar, smärre färgblödningar, mindre skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (32 bud)
1195983
1195976
2 800
1195981
2 600
1195976
2 400
1195980

Slutpris SEK:
283 EUR, 340 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.