Matta

221252

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 138x159 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Kortsidor med skador, lagning, smärre fläckar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (15 bud)
1195043
1 300
1195034
1180722
1195033
1180722

Slutpris SEK:
1 300
122 EUR, 147 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.