Matta

221251

MATTA, sydvästra USA, Navajo, vävd, ull/ull, eyedazzler, ca 230x133 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Fläckar, smärre skador

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (14 bud)
1196036
3 600
1191143
3 400
1196035
3 400
1191143
3 200
1194286

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer