Matta

221249

MATTA, sydvästra USA, vävd, ull/ull, ca 141x221 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, fläckar, färgblödningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (9 bud)
1195205
2 800
1195204
2 600
1194797
2 400
1194718
1194468

Slutpris SEK:
2 800
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer