Matta

221249

MATTA, sydvästra USA, vävd, ull/ull, ca 141x221 cm
PROVENIENS: Christina Stenius samling

Skador, fläckar, färgblödningar

Mattor/Textilier, Etnografica

Rum 7

Matta

Budhistorik (9 bud)
1195205
2 800
1195204
2 600
1194797
2 400
1194718
1194468

Slutpris SEK:
2 800
264 EUR, 317 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.